Март 31, 2017

У період 20-23 березня 2017 року делегація ДП «КБ «Південне» під керівництвом Генерального конструктора О.В. Дегтярева взяла участь у традиційних «Весняних зустрічах», які щороку проводять Міжнародна академія астронавтики (МАА) і Міжнародна астронавтична федерація (МАФ) у березні в м. Парижі, де знаходяться і штаб-квартири цих організацій.

Міжнародна академія астронавтики ‒ міжнародна громадська організація, що об’єднує провідних учених і інженерів, які працюють у галузі космічних досліджень. Її засновано у 1960 році з ініціативи Теодора фон Кармана, одного з основоположників аеродинаміки й ракетної техніки. Визнана ООН у 1996 році. На цей час членами МАА є 1148 експертів космічної галузі із усього світу. Мета академії ‒ сприяти дослідженням космічного простору і його використанню в мирних цілях.
Міжнародна астронавтична федерація ‒ міжнародна неурядова некомерційна наукова організація, яка займається проблемами дослідження й освоєння космосу в мирних цілях, а також питаннями ракетної техніки і космосу із правової точки зору. Організацію засновано у 1950 році главами восьми країн: Австрії, Аргентини, Великобританії, Данії, Іспанії, Франції, ФРН, Швеції. На цей час Федерація нараховує 327 членів з 66 країн світу.

До найважливіших заходів «Весняних зустрічей» за участю представників делегації ДП «КБ «Південне» варто віднести:

По-перше ‒ засідання Піклувальної ради МАА, яка є вищим керівним органом Академії. Порядок денний засідання Ради містив затвердження плану академічних заходів на рік, фінансового плану МАА й ряд інших важливих адміністративних питань. Засідання відбулося в штаб-квартирі МАА, участь у ньому взяло багато лідерів світового космічного співтовариства. 

На цій Раді одержала офіційну підтримку ініціатива ДП «КБ «Південне» про заснування ювілейної медалі «Станіслав Конюхов (1937 ‒ 2017)». 

Аверс і реверс ювілейної медалі «Станіслав Конюхов (1937 ‒ 2017)» ‒ спільної нагороди Міжнародної академії астронавтики і ДП «КБ «Південне» для заохочення вчених і представників іноземних держав, які зробили значний внесок у розвиток міжнародного співробітництва в галузі космічних досліджень та реалізації спільних космічних програм.

 

Піклувальна рада МАА. Зліва направо (починаючи з першого ряду): директор Аерокосмічної медичної асоціації Греції доктор Chrysoula Kourtidou-Papadeli колишній директор Центру ресурсів Китаю зі супутникових додатків проф. Wи Meirong, Генеральний ЄКА доктор Johann-Dietrih Woerner, директор Віденського бюро ООН з питань космічного простору доктор Simonetta di Pippo, Генеральний секретар МАА доктор Jean-Michele Contant, президент МАА доктор Peter Jankowitsch, віце-президент МАА з наукової діяльності А. Пермінов, віце-голова Комітету ЄКА з міжнародних відносин, перший румунський космонавт доктор Dimitru-Dorin Prunariu, професор Другого університету Неаполя доктор Antonio Viviani, віце-президент МАА з публікацій і комунікацій проф. Liu Jiyuan, президент Румунського космічного агентства доктор Marius-Ioan Piso, Генеральний конструктор ДП «КБ «Південне», віце-президент МАФ щодо зв'язків із промисловістю, академік НАНУ доктор О.В. Дегтярев, віце-президент МАА з фінансів проф. Hiroki Matsuo, головний науковий співробітник космічного науково-аналітичного відділу при Космічному відділенні Університету Джона Хопкінса доктор Ralph McNutt, професор Римського університету La Sapienza доктор Filippo Graziani, президент Міжнародної асоціації "Знання" д-р Ю. Малітіков, директор програм Японського агентства з досліджень космосу проф. доктор Junichiro Kawaguchi, професор Пекінського університету аеронавтики й астронавтики Zhuang Fengyuan.

 

Засідання Піклувальної ради МАА. За столом: президент Космічного агентства Румунії доктор Marius-Ioan Piso, головний науковий співробітник космічного науково-аналітичного відділу при Космічному відділенні Університету Джона Хопкінса доктор Ralph McNutt, Генеральний директор Європейського космічного агентства доктор Johann-Dietrih Woerner, директор Аерокосмічної медичної асоціації Греції доктор Chrysoula Kourtidou-Papadeli, президент Міжнародної асоціації «Знання» доктор Ю. Малітіков, Генеральний конструктор ДП «КБ «Південне», віце-президент МАФ щодо зв'язків із промисловістю, академік НАНУ доктор О.В. Дегтярев, професор Римського університету La Sapienza доктор Filippo Graziani.

 

Секція Піклувальної ради МАА з інженерних наук. За столом: Генеральний директор ЄКА доктор Johann-Dietrich Woerner, директор програм Японського агентства з досліджень космосу проф. доктор Junichiro Kawaguchi, директор Віденського бюро ООН з питань космічного простору доктор Simonetta di Pippo, Генеральний конструктор ДП «КБ «Південне», віце-президент МАФ щодо зв'язків із промисловістю, академік НАНУ доктор Дегтярев О.В.

Також були презентовані перші книги про китайський космос, видані в рамках історичної серії МАА. З ініціативи ДП «КБ «Південне» досягнуто домовленості з керівництвом МАА про підготування і видання аналогічної книги про Україну космічну.

Книга про історію розвитку астронавтики Китаю, випущена в рамках історичної серії МАА

По-друге ‒ засідання Міжнародного програмного комітету Міжнародної астронавтичної федерації.

У рамках цього заходу представники КБ «Південне» взяли участь у формуванні програми і відборі доповідей для Міжнародного астронавтичного конгресу 2017 ‒ найбільшого щорічного форуму експертів і вчених світового космічного співтовариства. У 2017 році Міжнародний астронавтичний конгрес пройде в Аделаїді (Австралія).

По-третє ‒ 21 і 23 березня 2017 року було проведено два засідання Бюро Міжнародної астронавтичної федерації ‒ вищого керівного органу Федерації.  

На засіданнях Бюро було заслухано звіти членів Бюро про проведену у 2016 році роботу і погоджено дати майбутніх заходів. Традиційно були відібрані лауреати серії існуючих нагород МАФ. Так, за поданням КБ «Південне», видатного конструктора, ученого і керівника головного підприємства космічної галузі України протягом багатьох років С.М. Конюхова було номіновано на занесення до Зали слави Міжнародної астронавтичної федерації. Цю нагороду присуджують видатним особистостям космічної галузі за особистий внесок у розвиток космонавтики в конкретній сфері. Бюро Федерації одноголосно підтримало цю номінацію. Офіційне оголошення про це очікується на конгресі в Аделаїді.

О. В. Дегтярев виступив зі звітом про діяльність, яку він провів  у 2016 році на посаді віце-президента МАФ щодо зв'язків із промисловістю. Значну роботу було проведено у чотирьох напрямках: розроблення інтерактивної інтернет-платформи для взаємодії між великими гравцями космічної галузі і молодими компаніями (start-ups), розвиток ідеї проведення серії регіональних конференцій МАФ, просування ініціатив з дослідження Місяця і Марса, залучення компаній типу New Space до участі в діяльності Федерації.

Засідання Бюро Міжнародної федерації астронавтики.

Китайське співтовариство астронавтики (КСА) організувало урочисте вручення Олександру Вікторовичу сертифіката, який свідчить про те, що він є міжнародним експертом і членом редакційної ради науково-технічного журналу КСА. 

Генеральний конструктор ДП «КБ «Південне», віце-президент МАФ щодо зв'язків із промисловістю, академік НАНУ доктор Дегтярев О.В. і член Ради Китайського співтовариства астронавтики, віце-президент Міжнародної федерації астронавтики щодо співтовариств і музеїв доктор Dengyun Yu

По-четверте – засідання робочої групи МАФ щодо країн, які розвиваються, і нових співтовариств.

Це засідання стало першою зустріччю учасників недавно створеної робочої групи МАФ щодо країн, які розвиваються, і нових співтовариств,  метою якої, насамперед, є посилення контакту МАФ із країнами, які розвиваються, і залучення нових співтовариств до діяльності Федерації. Головами робочої групи стали: колишній президент KARI доктор Joo-Jin Lee, головний менеджер з промислових організацій Lockheed Martin Space Systems Company пані Mary Snitch і президент Італійського космічного агентства доктор Roberto Baffiston. Доктор Дегтярев дав позитивну відповідь на запрошення увійти до складу цього органу, адже основні завдання робочої групи тісно пов'язані з ініціативами, які реалізує Олександр Вікторович у рамках портфеля віце-президента МАФ щодо зв'язків із промисловістю.

На засіданні робочої групи МАФ Генеральний конструктор КБ «Південне» виступив із пропозиціями про можливі шляхи залучення до діяльності Федерації нових країн з-поміж тих, що розпочинають свій шлях у космос, а також нових професійних співтовариств за допомогою створення для них особливих сприятливих факторів. Доповідь О.В. Дегтярева була з інтересом  сприйнята членами робочої групи.

Участь представників ДП «КБ «Південне» у таких важливих для світового космічного співтовариства заходах, що безпосередньо впливають на вибір напрямків розвитку глобальної космічної науки і техніки, свідчить про міжнародне визнання високого рівня професіоналізму фахівців нашої компанії і космічної галузі України.

Вечеря членів Бюро МАФ. За столом: Генеральний конструктор ДП «КБ «Південне», віце-врезидент МАФ щодо зв'язків із промисловістю, академік НАНУ доктор О.В. Дегтярев, директор Європейського представництва ДП «КБ «Південне» у м. Брюсселі доктор О.М. Венцковський, президент Національного центру космічних досліджень Франції, президент МАФ доктор Jean-Yves Le Gall, президент Італійського аерокосмічного агентства професор Roberto Battiston.

 

Вечеря членів Бюро МАФ. Зверху вниз: попередній президент МАФ доктор Kiyoshi Higuchi, радник президента МАФ Gerard Brachet, віце-президент МАФ з питань науки й академічних зв'язків професор Roberto Battiston, віце-президент МАФ щодо країн, які розвиваються, і нових членів доктор Joo-Jin Lee, віце-президент МАФ щодо співтовариств і музеїв доктор Dengyun Yu, віце-президент МАФ з питань освіти і розвитку робочої сили професор Chris Welch, радник президента МАФ доктор John Horack, президент Міжнародного інституту космічного права професор Kai-UweSchrogle, представник Департаменту стратегії і міжнародного співробітництва Німецького космічного агентства Nicolas Peter, віце-президент МАФ з питань глобального розвитку членства Федерації і нових ініціатив Mary Snitch, голова комітету щодо зв'язків із промисловістю МАФ Robie Samantha Roy, виконавчий директор МАФ доктор Christian Feichtinger, віце-президент МАФ з технічної діяльності професор Otto Koudeika, віце-президент з питань комунікацій, публікацій і глобальних конференцій Pascale Ehren freund, віце-президент МАФ з питань нагород і почесних звань V Koteswara Rao, віце-президент МАФ з міжнародних зв'язків С. Крикальов, віце-президент МАФ з фінансових питань і розвитку конгресів Clayton Mowry, президент МАА доктор Peter Jankowitsch, виконавчий директор робочої групи з дослідження Місяця доктор Bernardt Foing, віце-президент МАФ щодо зв'язків із промисловістю доктор О.В. Дегтярев, член комітету щодо зв'язків із промисловістю МАФ, член робочої групи МАФ з питань оцінювання програми конгресів доктор О.М. Венцковський, головний юридичний консультант МАФ доктор Lesley Jane Smith, член великої кількості комітетів МАФ Geir Hovmork, президент МАФ доктор Jean-Yves Le Gall, віце-президент МАФ щодо зв'язків із агентствами, парламентаріями і міністерствами доктор Johann-Dietrich Woerner.

Нагадуємо, що в період 23-26 травня 2017 року в              м. Дніпро, Україна, під егідою Міжнародної академії астронавтики відбудеться 6-та Міжнародна конференція «Космічні технології: сучасне та майбутнє», яку організовує ДП «КБ «Південне». Приймання тез продовжено до 19 квітня 2017 року. Більш докладну інформацію про захід подано на сайті http://dpukrconfiaa.org .